Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
EM

Projekt: Excelentní manažer malé a střední firmy

OPVK

Okresní hospodářská komora Jihlava v době od 1. 6. 2010 do 31. 5. 2012 realizuje projekt zaměřený na specializované vzdělávání vedoucích pracovníků a manažerů malých a středních firem s názvem
„Excelentní manažer malé a střední firmy“ registrační číslo CZ.1.07/3.2.09/01.0022.
Cílem tohoto projektu je zlepšení kompetencí manažerů malých a středních firem, nezbytných pro zvládnutí současné složité ekonomické situace, jakož i zvýšení kvality řízení malých a středních firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti prostřednictvím modernizace cíleného dalšího vzdělávání.

V případě zájmu o zařazení do tohoto projektu kontaktujte: Ing. Miloslav Ileček, tel: 561 114 321 | mob: 603 253 941 | mail: ilecek(at)hkjihlava.cz
Okresní hospodářská komora Jihlava od svého založení sleduje zájmy a potřeby především malých a středních podnikatelů, kteří nejvíce potřebují a vyhledávají její poradenské a vzdělávací služby. Zejména v poslední době lze vysledovat absenci specializovaného vzdělávání zaměřeného právě na segment vedoucích pracovníků a manažerů malých a středních podniků. Firmy této velikosti většinou nemají zpracovány vlastní firemní plány vzdělávání, které by systematicky realizovali a inovovali. Tento stav je způsoben tím, že sami manažeři a vedoucí pracovníci žádné systematické vzdělávání ani sami neabsolvují, stav je podle jejich vyjádření způsoben zejména maximálním vytížením při řízení firmy a jejích procesů. Situaci zde ještě komplikuje běžná praxe, kdy jeden manažer odpovídá ve firmě za výkon několik různých činností a často i za všechny. To klade vysoké nároky na jeho osobní vlastnosti, osobní dovednosti a odborné znalosti.
Při průzkumu, který Hospodářská komora realizovala před podáním projektové žádosti, byly zjištěny skutečnosti, které svědčí jednoznačně o potřebnosti realizovat tento projekt, vytvořit pro podnikatele a manažery takový vzdělávací program, který svými parametry a moderní koncepcí umožní každému jeho absolvování a zároveň vytvoří podmínky pro změnu přístupu ke vzdělávání v celé firmě.

Manažeři a podnikatelé budou zapojeni do realizace aktivit a motivováni několika způsoby:

  • náplň kurzu bude dotvářena za jejich aktivní spolupráce,
  • budou mít možnost výměny zkušeností a informací,
  • budou se podílet na tvorbě vzdělávacího programu,
  • budou pracovat s příklady dobré praxe,
  • zúčastní se pilotního vzdělávání,
  • budou moci evaluovat výukový modul a e-learningové aplikace,
  • obdrží certifikát o úspěšném absolvování kurzu,
  • zvýší si kvalifikaci.
Projekt přispěje k řešení specifických aspektů práce manažerů MSP a podnikatelů a přinese jim relevantní poznatky využitelné v jejich každodenní praxi. Pomůže jim řešit pracovní problémy v nejrůznějších oblastech a to jak v odborné, tak i vztahové rovině. Konkrétní přínosy projektu budou spočívat ve zvýšení osobních kompetencí v oblastech komunikačních dovedností, řízení lidských zdrojů, v komunikaci s vnějším i vnitřním klientem a ve zlepšení firemních výsledků a zvýšení konkurenceschopnosti podniku.

Výsledkem projektu bude Manuál vzdělávacího programu "Excelentní manažer MSP".| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 12. 07. 2010 | 6003 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací