Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
Semináře a školení

Pozvánka na seminář: SNIŽOVÁNÍ RIZIK V PODNIKÁNÍ - Odpovědnost za škodu způsobenou vadným výrobkem

Seminář je určen především všem výrobcům, vývozcům, dovozcům a firmám, které se zabývají prodejem, servisem nebo zprostředkováním prodeje výrobků, ať již v tuzemském nebo zahraničním styku, a to včetně zemí mimo Evropskou unii. Ale také všem menším a středním podnikatelům. Seminář je vhodný nejen pro osoby přímo odpovědné za tyto činnosti, ale i pro pracovníky právních a marketingových útvarů.

Absolvováním semináře účastníci získají teoretické a raktické znalosti a základní přehled o dané problematice v České republice, Slovenské republice a Evropské unii. Problematika odpovědnosti za výrobek bude vysvětlena s přihlédnutím k aktuálnímu právnímu stavu v uvedených zemích, a to včetně nového občanského zákoníku.

Seminář je z velké části zaměřen na praktické příklady a ukázky a počítá s průběžnou diskusí


JUDr. Petr Záruba - absolvent PF UK Praha se specializací na mezinárodní a letecké právo, s téměř 40-ti letou zkušeností s problematikou odpovědnosti za výrobek. Je autorem nebo spoluautorem 18 publikací z oblasti pojištění a mezinárodního obchodu, z toho 7 o problematice odpovědnosti za výrobek.

Program:

  • Historický vývoj problematiky odpovědnosti za výrobek ve světě, v Evropě a v České republice
  • Legislativní rámec v Evropské unii, v České republice a ve Slovenské republice
  • Porovnání právní úpravy platné v České republice do 31. 12. 2013 a právní úpravy podle nového občanského zákoníku
  • Výklad základních pojmů se zaměřením na praktické příklady a situace
  • Problematika ochrany před rizikem odpovědnosti za výrobek, se zvláštním zaměřením na pojištění
  • Průběžná diskuse
  • Možnost objednání individuální konzultace zdarma

 

Datum konání: 18. 5. 2016, 11.00 - 14:15

Místo konání: OHK Jihlava, Benešova 13, 586 01 Jihlava

Cena:  1300,-Kč + 21% DPH pro členy OHK Jihlava, 1600,-Kč + 21% DPH pro nečleny OHK Jihlava

Přihlášení: elektronicky http://goo.gl/forms/aMFQbSjSo2 nebo (s uvedením, jména, příjmení, názvu firmy a její IČO, e-mailu a telefonu účastníka) zašlete v elektronické podobě na e-mail: jirova@hkjihlava.cz nejpozději do 12. 5. 2016.

Kontaktní osoba: Ing. Bc. Petra JÍROVÁ,tel.: 724775169| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 10. 05. 2016 | 2217 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: OHK Jihlava
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací