Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
Semináře a školení

Pozvánka na seminář: PRÁVNÍ OTÁZKY SPOJENÉ S PODNIKÁNÍM NA NĚMECKÉM TRHU

Problematika počátku, průběhu, jakož i ukončení obchodní spolupráce se zahraničním partnerem v Německu, není pro řadu malých a středních firem v České republice dostatečně známa a činí jim nemalé obtíže.

 

Témata semináře budou následující:

  • Platnost Německého zákona o minimálních mzdách ve vztahu k českým firmám.
  • Jaké povinnosti mají české firmy ve vztahu k německým úřadům, když vysílají svoje zaměstnance nebo živnostníky do Německé republiky (jaké vzniknou problémy, když stanovené povinnosti nejsou splněny, pokuty německých úřadů).
  • Co si musí české firmy bezprostředně ošetřit při uzavírání smluv s německými partnery.
  • Jak postupovat, když německý odběratel neplatí z důvodů reklamace, opožděných dodávek, nebo z důvodu vzniklých škod.
  • Insolvenční řízení (možnost podání trestního oznámení na jednatele firmy, který na sebe podal insolvenční řízení, možnost věřitele domoci se svého práva proti nově založené firmě, která má stejnou obchodní činnost, jako firma v insolvenci.
  • Příslušnost soudů a s tím spojené soudní poplatky.

Po ukončení semináře budou mít účastníci možnost osobně prodiskutovat problémy vycházející z jednotlivých obchodních vztahů.

 

Termín konání: 19. 5. 2016  09.00 – 12.00 hod.

Místo konání:  Okresní hospodářská komora Jihlava, Benešova 13, 586 01 Jihlava

Cena: 300,-Kč + 21 % DPH pro členy OHK Jihlava, 600,-Kč + 21 % DPH pro nečleny OHK Jihlava

Lektor:  Marcella PAWELKA – zástupce Advokátní kanceláře z Frankfurtu nad Mohanem (hovoří česky)

 

Přihlášku (s uvedením jména, příjmení, názvu firmy a její IČO, e-mailu a telefonu účastníka) zašlete v elektronické podobě na e-mail: jirova@hkjihlava.cz nejpozději do 13. 05. 2016.

Kontaktní osoba: Ing. Bc. Petra JÍROVÁ, tel.: 724 775 169| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 04. 05. 2016 | 2177 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: OHK Jihlava
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací