Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
Semináře a školení

Pozvánka na seminář: DODACÍ PODMÍNKY KUPNÍCH A JINÝCH SMLUV VČETNĚ INCOTERMS

Jednou z nejdůležitějších částí kupních nebo i jiných mluv o dodávkách zboží do zahraničí nebo dodávkách zboží ze zahraničí je stanovení podmínek dodání zboží – DODACÍ PODMÍNKY. Jedná se zejména o stanovení lhůt dodání a důsledků porušení dodacích lhůt, stanovení místa dodání jako místa přechodu nákladů a rizik z prodávajícího/dodavatele na kupujícího/odběratele zboží a také určení místa změny vlastnického práva ke zboží. K tomu všemu, pro dodávky zboží v mezinárodním obchodním styku, se používají výkladová pravidla „Dodací podmínky INCOTERMS“, v současné době ve znění INCOTERMS 2010.


Seminář je určen zejména pro malé a střední podnikatele, kteří si sami připravují nebo si také projednávají nabízené texty kupních a jiných smluv se zahraničními klienty bez účasti odborných právních nebo jiných kanceláří.

Obsah semináře:
1. Základní rizika vznikající v mezinárodním obchodním styku.
2. Základní struktura smluvních vztahů v ZO a místo dodací podmínky.
3. Změna vlastnického práva a její význam pro dodání zboží.
4. Doby dodání zboží, jejich význam ve smlouvě, smluvní sankce z nedodržení lhůt dodání.
5. Sjednané místo plnění, přímé obchodní náklady a jejich kalkulace v obchodních fakturách.
6. Přechod nákladů a rizik při dodání zboží včetně INCOTERMS.
7. Dokumenty svědčící smluvním plněním a jejich význam.

Termín: 17. 5. 2016 09.00 – 15.00 hod.
Místo konání: OHK Jihlava, Benešova 13, 586 01 Jihlava
Cena: 1 300,-Kč + 21 % DPH pro členy OHK Jihlava, 1 600,-Kč + 21 % DPH pro nečleny OHK Jihlava
Přednášející: JUDr. Jiří BABIŠ – absolvent PF UK se zaměřením na mezinárodní obchod, praxe 41 let v celní správě, více jak 20 let praxe při výuce disciplín zahraničního obchodu.

Přihlášení (s uvedením jména, příjmení, názvu firmy a její IČO, e-mailu a telefonu účastníka) zašlete v elektronické podobě na e-mail: jirova@hkjihlava.cz nejpozději do 11. 5. 2016.

Kontaktní osoba: Ing. Bc. Petra JÍROVÁ, tel.: 724 775 169.| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 22. 04. 2016 | 3121 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: OHK Jihlava
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací