Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
HkVW

Hospodářská konference Vysočina - WaldviertelCharakteristika hlavních cílů

Plánujeme dvě jednodenní konference, na které bude navazovat sportovní program. Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt s příhraničním dopadem bude se každá akce konat v jednom ze zúčastněných regionů - jaro, podzim 2009. Předpokládaný počet účastníků na jedné akci je cca 70. Jeden z hlavních bodů konference bude představení obou regionů, zajímavých těžišť v oblasti podnikání a rozvoje, dále budou poskytnuty informace týkající se omezení pohybu zaměstnanců služeb v Rakousku a to zejména proto, že osvěta mezi podnikateli na Vysočině stále chybí. Chceme tak zabránit případným potížím při porušení rakouských předpisů a legislativy. Odpolední sportovní program přispěje k vzájemnému poznání podnikatelů, odstraní nedůvěru a firmy se tak budou moci neformálně setkat a pobavit se o možnostech spolupráce, upevnit již fungující kooperace a dále poměřit své sportovní dovednosti. Na této akci bude zajištěn kvalitní tlumočnický servis. Myslíme si, že touto formou můžeme oba regiony více poznat a upevnit tak spolupráci, která se mezi podnikateli vytváří, sportovní prostředí vytvoří vhodnou atmosféru, která přispěje ke zlepšení konkurenceschopnosti firem z obou regionů.
Obecné údaje o projektu
Název projektu:Hospodářská konference Vysočina - Waldviertel
Název žadatele:Hospodářská komora Jihlava
Název partnera:Projektverein Waldviertel
Území dopadu projektu:Vysočina, Waldviertel
Začátek – konec:1.3. 2009- 31.12. 2009

Obsah projektu

Hospodářská komora Jihlava aktivně podporuje rozvoj podnikání v regionu Vysočina . Na základě dobrých vztahů s příhraničním regionem Dolního Rakouska a úspěšně realizace projektů chceme navázat na tuto spolupráci a uspořádat pro podnikatelskou veřejnost v regionu Vysočina a Waldviertel "Hospodářskou konferenci", setkání people to peple, jejímž odpoledním programem by bylo sportovní neformální setkání firem z obou regionů. Konference je příležitostí ke vzájemnému poznání obou regionů. Osobním poznáním firem a komunikací budou odstraněny někdy dosud přetrvávající mentální bloky a obavy z jiného než českého či rakouského obchodního partnera. Podnikatelé budou mít tak možnost dozvědět se více o aktivitách organizací, které podporují hospodářské aktivity na obou stranách hranice a při odpoledním programu bude prostor k navázání obchodních kontaktů, které mohou přerůst ve vzájemnou dlouhodobou a pro oba partnery výhodnou spolupráci.

Přeshraniční dopad projektu

Hlavním přínosem je posílení regionální hospodářské struktury v příhraničí a zajištění udržitelného hospodářského rozvoje v obou cílových regionech. Stěžejním cílem projektu je prohloubení hospodářské spolupráce, vzájemné předávání zkušeností a poznatků, know-how transfer, poskytování informačního hospodářského servisu prostřednictvím realizátora projektu a projektového partnera. Cílové skupiny budou lépe informovány o možnostech podnikání v příhraničním regionu a získají ucelené informace a kontakty.Prostřednictvím projektu se podnikatelé lépe poznají a případně prohloubí svoji dosavadní spolupráci.| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 10. 03. 2009 | 22173 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HK Jihlava
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací