Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
ABI

ABI - Hospodaříme v Evropě!

ABI2

"DOLNÍ RAKOUSKO"

nabízí zajímavé nabídky výrobků pro podnikání a od regionu Vysočina je vzdáleno jen pár kilometrů

"Hospodaříme v Evropě"

Iniciativa k zlepšení příhraničních hospodářských vztahů
"people to people"

Hospodářská komora Jihlava ve spolupráci s Internationales Interkomunales Zentrum Gross - Siegharts podpořila prezentaci exportního programu malých a středních firem v Dolním Rakousku. Tato akce se pořádala v rámci projektu "Aktivní hospodářský prostor Vysočina - Dolní Rakousko", který je spolufinancován Evropskou unií.

2. listopadu 2006 v rakouském městečku Gross - Siegharts prezentovaly malé a střední firmy z Vysočiny své výrobky, poté následovaly individuální jednání a rozhovory mezi podnikateli. Rakouská strana zajistila pro tyto firmy zákazníky a partnery k tomuto setkání. Důležitými body k jednání byly především: ceny, nabídky exportu, rabat, podmínky dodávky - rozhovory přímo mezi firmami. Podnikatelé měli tak možnost osobně jednat s partnerskou firmou a domlouvat se na možné spolupráci.

K této akci byli zároveň pozvány i realitní kanceláře z obou regionů, které mluvili o možné spolupráci v oblasti nemovitostí, především tato jednání měla velký úspěch. Mezi firmami to byli obory dřevozpracující, hutní materiály, kovo - výroba, ale i kukuřičný mlýn z Vysočiny měl své zastoupení.

Celou akci podpořili svojí účastí i organizace zabývající se příhraniční spoluprácí: Agentura Czechtrade (regionální manažer Vysočina), ecoplus (rozvojová agentura, pobočka Praha), Arge Grenznutzen (hospodářské poradenství Waldviertel), Hospodářské komora Waidhofen/Thaya , Hospodářská komora Třebíč, která pomáhala také při oslovování firem v regionu Vysočina.

Myslím si, že právě tato menší setkání a přímé jednání mezi podnikateli mají budoucnost a odbourávají mezi oběmi strany bariéry . Po úspěchu této akce plánujeme pokračovat v programu "Hospodaříme v Evropě", další plánované setkání bude začátkem roku 2007, kdy se představí firmy z regionu Dolního Rakouska a našim úkolem bude pro ně najít vhodné partnery, potencionální zákazníky z regionu Vysočina.

ABI3
zleva: S Saitlová (HK Třebíč), E. Farkačová (ecoplus, Praha), U. Trinkl (IIZ Gross Siegharts), K. Houserová (Austrian Business Information HK Jihlava), C. Jöch (IIZ), A. Koczur (prezident IIZ)


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 07. 04. 2008 | 5843 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HK Jihlava
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací