Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
ABI

ABI - Austrian Business Information

Aktivní hospodářský prostor Vysočina - Dolní Rakousko

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Jak snadněji na rakouský trh?

Hospodářská komora Jihlava Vám ve spolupráci s partnery projektu nabízí poradenství, asistenci a individuální podporu při vstupu na rakouský trh!
EU s textem

ABI
Cílové skupiny:
  • malí a střední podnikatelé v kraji Vysočina
  • malí a střední podnikatelé v kraji Dolní Rakousku
Poradenský servis ABI nabízí:
  • informační služby (vyhledávání informací o Dolním Rakousku, kontakty na jednotlivé instituce a úřady, pomoc podnikatelům při počátečním navazování kontaktů)
  • asistence podnikatelům při kontaktech v Rakousku (asistence jak českým tak i rakouským podnikatelům)
  • zajištění pravidelných konzultačních dnů (konzultační dny se pořádají pravidelně pro zájemce o rakouský trh a kooperaci s Dolním Rakouskem a to za účasti partnera projektu Arge Grenznutzen vsídle HK Jihlava)
  • aktivní vyhledávání obchodních příležitostí a párování poptávek a nabídek (aktivní vyhledávání kooperačních partnerů, setkání českých a rakouských podnikatelů)
  • zajištění prezentačních akcí " people to people" zaměřených na vybraný obor
Poradenský servis funguje nepřetržitě a po dobu realizace projektu je poskytován zdarma!

Poradenský servis slouží malým a střední podnikatelům z regionu Vysočina, kteří jsou již exportéry nebo importéry ve vztahu k Rakousku a potřebují nové, aktuální informace z prostředí vzájemného obchodu.

Hlavní cílovou skupinou jsou však malí a střední podnikatelé, kteří teprve hledají ty správné a užitečné kontakty a informace týkající se problematiky vývozu do Rakouska, reálných možností uplatnění svých výrobků na tamním trhu i možností výrobní spolupráce a kooperace. Tito podnikatelé často hledají ty nejzákladnější informace a podle našeho názoru velmi přivítají možnost získat je na jednom místě v potřebném rozsahu.

Partneři projektu v Rakousku:

  • Arge Grenznutzen(Gmünd) má dlouholeté zkušenosti v podnikatelském prostředí regionů Dolního Rakouska a Vysočiny. Rolí partnera je především aktivní spolupráce při realizaci projektu zaměřená především na podporu aktivit realizovaných na rakouské straně, výhodou jsou jeho zkušenosti s realizací podpůrných aktivit v obou příhraničních regionech i realizací projektů prospěšných pro vytváření a rozvoj společného hospodářského prostoru. Je dále schopen a ochoten podílet se na projektu, protože přinese prospěch i druhé straně rozšířením kontaktů na Vysočině
  • " ecoplus" , regionální rozvojová agentura (Wien) tento projekt je zrcadlovým projektem ecoplus a z toho vyplývá i postavení ecoplus jako hlavního partnera. Jedním z úkolů této agentury je pomáhat podnikatelům při přípravě a prosazování podnikatelských záměrů a rozšiřování možností obchodní spolupráce s regiony sousedních zemí. Některé aktivity obou projektů bude možné a účelné propojit a zvýšit tak jejich účinnost. Agentura má významné postavení a to především v konzultačních a informačních aktivitách projektu, podává nám potřebné informace z různých databází podnikatelských subjektů.
Cíle projektu: Všeobecným cílem projektu je posílení ekonomického potencionálu a konkurenceschopnosti malých a středních firem v hraničních oblastech, cílená pomoc při umístění jejich produktů na trhu a přispění k dlouhodobému hospodářskému rozvoji příhraničních regionů Vysočina a Dolní Rakousko.

Kontaktní osoba (ABI):

Klára Houserová
email: houserova(at)hkjihlava.cz
tel.: +420 567 320 169
fax: +420 567 320 170
mobil: +420 739 213 862| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 07. 04. 2008 | 6318 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: houserova(at)komora.cz
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací