Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU

Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)

Informace | Legislativní novinky

Legislativní novinky

TISKOVÁ ZPRÁVA: Bartoňová Pálková: Ke škodě zadavatelů i podnikatelů zákon o veřejných zakázkách letité problémy při zadávání zakázek neřeší

Praha, 9. března 2016Dnes v Poslanecké sněmovně přijatý zákon o veřejných zakázkách nezkultivuje prostředí veřejných zakázek v ČR tak, jak by měl. Zásadně se nezmění kvalita plnění, ani se neodstraní problémy s podhodnocenými zakázkami. Zákon také vytváří prostor pro klientelismus a korupci.

HK ČR upozorňuje, že MMR a poslanci nezohlednili řadu důležitých odborných připomínek podnikatelské veřejnosti reprezentované Hospodářskou komorou ČR (HK ČR), a tak se v praxi budou zakázky soutěžit i nadále jen podle ceny.

„Pro zadavatele je totiž soutěžení na cenu nejjednodušší a zákon neukládá zadavatelům povinnost posuzovat i další kritéria zakázek, jak požadovala HK ČR, např. i to, z jakého materiálu je věc vyrobena, jakou má životnost či kolik bude stát její údržba. Přitom v oblasti služeb a stavebních prací je současný stav kvality plnění zakázek značně neuspokojivý právě kvůli dosavadnímu cenově orientovanému přístupu zadavatelů, který se novým zákonem nezmění,“ varuje viceprezidentka HK ČR Irena Bartoňová Pálková.  


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 09. 03. 2016 | 2545 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Povinnost každého zaměstnavatele uzavřít smlouvu s lékařem !!

V této souvislosti upozorňujeme na nové delikty, které byly zavedeny novelou zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, publikovanou pod č. 267/2015 Sb. Těchto správních deliktů se mohou dopustit právnické nebo podnikající fyzické osoby, které zaměstnávají alespoň jednoho zaměstnance (ať v pracovním poměru nebo na dohodu o provedení práce či na dohodu o pracovní činnosti), a jsou za ně stanovené poměrně citelné pokuty.


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 01. 12. 2015 | 3268 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Pozvánka na konferenci: NEJLEPŠÍ ŠKOLÍCÍ MOZKY

Vzděláváte se? Jste typ člověka, který má rád pod kontrolou svůj život? Nechcete ztrácet čas? Chcete osobně poznat a získat užitečné rady od těch nejlepších českých a slovenských školitelů?

Právě pro takové lidi jako jste Vy, jsme svolali ty nejlepší školitele a řečníky na jedno místo a připravili pro Vás konferenci Ivo Tomana s názvem 

NEJLEPŠÍ ŠKOLÍCÍ MOZKY

Kdy: 1. října 2015 v SONO centru v Brně, Veveří 2832/113
registrace: 9:00 -  9:45, začátek: 10:00, konec: 16:00 hod.


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 27. 08. 2015 | 2782 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Vladimír Dlouhý: „Propašovat“ do zákona o EET přílepek o omezení datových schránek je na pováženou

OHK JIhlava„Je nepřijatelné, aby po ukončení připomínkového řízení byl do návrhu doprovodného zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) vložen Ministerstvem financí přílepek, který s evidencí tržeb nejenže nesouvisí, ale dokonce popírá samotnou filozofii elektronizace veřejné správy a před podnikatele staví nové překážky v komunikaci s úřady,“ řekl prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý. Přílepek omezuje datové schránky a nařizuje všem plátcům DPH, aby od 1. ledna 2016 namísto datových schránek povinně používali speciální kanál pro komunikaci se správcem daně. „Je to nebezpečný precedens,“ varuje Dlouhý.


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 22. 04. 2015 | 3830 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Tisková zpráva HK ČR: Výklad Nejvyššího soudu k formě plných mocí

I k založení společnosti s ručením omezeným by měla napříště stačit plná moc s úředně ověřeným podpisem.

Praha, 27. ledna 2015 Nejvyšší soud ČR se na konci roku 2014 vyslovil proti stávající praxi některých rejstříkových soudů, které dovozovaly neplatnost jednání učiněných na základě plné moci v případech, kdy pro samotné jednání zákon vyžadoval formu veřejné listiny (zde například uzavření smlouvy o založení společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti), nebyla-li i plná moc také udělena ve formě veřejné listiny.


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 28. 01. 2015 | 2746 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Souběh funkcí opět není od roku 2014 možný:

Podle stanoviska ministerstva spravedlnosti ze dne 11.7.2014 není souběh funkcí od roku 2014 opět přípustný. Stanovisko ministerstva zde.

K problematice se vyjádřilo ministerstvo spravedlnosti, které definitivně potvrdilo, že souběh funkcí je od roku 2014 nepřípustný. Podle ministerstva nemůže člen statutárního orgánu obchodní korporace vykonávat svou funkci také z titulu pracovněprávního poměru, a to z důvodu ustanovení § 1791 nového občanského zákoníku, jelikož takový pracovněprávní poměr postrádá svoji kauzu (důvod). Jinými slovy, pro tutéž činnost nemohou být uzavřeny dvě různé smlouvy. Podle Lenky Dymákové z advokátní kanceláře FABIAN & PARTNERS mají podnikatelé dvě možnosti. Buď mohou v pracovních smlouvách pozměnit pozici, kterou vykonávají. Náplní pracovní pozice by pak neměly být činnosti odpovídající činnostem, které vykonávají jako jednatelé v rámci své funkce. Druhou možností je uzavřít pouze smlouvu o výkonu funkce jednatele, do které lze zahrnout veškeré výhody jako pro zaměstnance (pojištění, dovolená, odstupné apod.).

Smlouva o výkonu funkce se řídí zákonem č. 90/2012 Sb. o obchodních korporacích §59 a následující. Znění najdete zde. Vzor smlouvy můžete najít zde.

Zdroj: Podnikatel.cz a Ministerstvo spravedlnosti ČR

Stanovisko Ministerstva spravedlnosti 

Zákon č. 90/2012 zákon o obchodních korporacích §59 a následující 

Vzor smlouvy o výkonu funkce: http://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/zakony-a-pravni-normy/vzory-smluv/smlouva-o-vykonu-funkce-jednatele-spolecnosti-2014/| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 23. 07. 2014 | 1791 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

Přehled změn, které ovlivní podnikatele v r. 2014

Přehled změn, které ovlivní podnikatele v r. 2014

1. Změny zákoníku práce

Mění se některá ustanovení zákoníku práce. Leckdy jde jen o upřesnění nebo změnu v pojmech, jako reakce na nový občanský zákoník, jindy o věci zásadnější. Kupříkladu zavedení okamžitého zrušení pracovního poměru zákonným zástupcem (zpravidla rodičem) nezletilého dítěte mladšího šestnácti let.

Více: Nový občanský zákoník ovlivní i pracovněprávní praxi


| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 16. 01. 2014 | 4474 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Legislativní novinky

MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU V SENÁTU PROSADILO DAŇOVÁ ZVÝHODNĚNÍ NA PODPORU ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TISKOVÁ ZPRÁVA

Senátoři ve čtvrtek 10. října 2013 schválili zákonné opatření iniciované ministerstvem průmyslu a obchodu, které rozšiřuje podporu odborného vzdělávání. Cílem návrhu bylo zvýhodnit ty zaměstnavatele, kteří poskytují školám své lidi, prostory, stroje a know-how, aby připravili novu generaci středoškoláků a vysokoškoláků pro uplatnění v průmyslu a technických oborech.

Více informací na webu HK ČR: http://www.komora.cz/mpo-v-senatu-prosadilo-danova-zvyhodneni-na-podporu-odborneho-vzdelavani.aspx

| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 22. 10. 2013 | 1601 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací