ABI - BIOEM 15. - 18.6. Grosschönau - Rakousko

Autor: Milan Novák <novak(at)hkjihlava.cz>, Téma: ABI, Vydáno dne: 15. 06. 2006

Hospodářská komora Třebíč a Hospodářská komora Jihlava se zúčastnili s podnikateli z Vysočiny veletrhu Bioem v rakouském Grosschönau

EU s textem

ABI

ABI7
Podnikatelé z regionu Vysočina a Dolního Rakouska měli možnost prezentovat své výrobky a firmy .
Tento veletrh má již dlouholetou tradici a díky ní je v tomto regionu velmi známý.
Pro české podnikatelé to byla velká příležitost jak zviditelnit svojí firmu a navázat případné kooperační kontakty s podnikateli v tomto regionu. Na této akci byl přítomen pracovník ABI (HK Jihlava), který v rámci projektu "Aktivní hospodářský prostor" pomáhal podnikatelům s jazykovou bariérou, ale také při jednání již při určitých obchodních kontaktech.

Jednou ze zajímavých firem z regionu Vysočina byla firma Aivelli (Světlá nad Sázavou). Majitelka firmy paní Ljuba Sojková představila módní kolekci této české firmy a dále informovala návštěvníky Bioemu o své nově otevřené prodejně v centru Vídně.
Stavební firma Pejchal představila strukturu stavby nízko - energetického domu. Vzhledem k tomu, že tento veletrh byl i zároveň prodejní akcí, měli podnikatelé možnost své výrobky i prodat. Velký úspěch měl podnikatel Josef Čurda - výrobce ponožek. Návštěvníci ocenili především kvalitu jeho výrobků. Protože byl veletrh zaměřený především na bio - produkty, mohla tak firma Natural Jihlava uspokojit okruh lidí se zájmem o makrobiotiku, vegetariánství a zdravou výživu.
Další vystavovatelé - malí a střední podnikatelé z kraje Vysočina: Firma Model - výrobce vlnitých a hladkých obalů, Firma Alfine s.r.o,

Tato prezenční akce "people to peple" byla prospěšná jak pro podnikatelé na Vysočině tak i pro podnikatele z Dolního Rakouska. Oba regiony měli tak možnost představit svoje výrobky a navázat případné kooperační kontakty za asistence Hospodářské komory Jihlava a Třebíč.

Využila jsem účasti podnikatelky Ljubi Sojkové, která se veletrhu zúčastnila a má již zkušenosti s podnikatelským prostředím v Rakousku. Svoji prodejnu pod názvem ALL NATURE otevřela na začátku dubna 2006 ve Vídni.

1. Jste jedna z mála podnikatelů, kteří se rozhodli otevřít obchod v zahraničí, ve vašem případě je to ve Vídni. Co Vás k tomu přivedlo a z jakého důvodu to bylo pro vaší firmu zajímavé?

2. Jaké instituce (jak v Česku tak i Rakousku) jste oslovila v počáteční fázi, při zřizování prodejny? 3. Letos jste se poprvé zúčastnila veletrhu Bioem v rakouském Grosschönau, kde jste měla možnost i s ostatními podnikateli z Vysočiny prezentovat svoje výrobky. Byl tento veletrh zajímavý i pro vaší firmu?
ABI8

Děkuji za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v podnikatelské činnosti!!! Připravila: Klára Houserová (ABI)