ABI - Hospodaříme v Evropě!

Autor: Milan Novák <novak(at)hkjihlava.cz>, Téma: ABI, Zdroj: HK Jihlava, Vydáno dne: 07. 04. 2008

ABI2

"DOLNÍ RAKOUSKO"

nabízí zajímavé nabídky výrobků pro podnikání a od regionu Vysočina je vzdáleno jen pár kilometrů

"Hospodaříme v Evropě"

Iniciativa k zlepšení příhraničních hospodářských vztahů
"people to people"


Hospodářská komora Jihlava ve spolupráci s Internationales Interkomunales Zentrum Gross - Siegharts podpořila prezentaci exportního programu malých a středních firem v Dolním Rakousku. Tato akce se pořádala v rámci projektu "Aktivní hospodářský prostor Vysočina - Dolní Rakousko", který je spolufinancován Evropskou unií.

2. listopadu 2006 v rakouském městečku Gross - Siegharts prezentovaly malé a střední firmy z Vysočiny své výrobky, poté následovaly individuální jednání a rozhovory mezi podnikateli. Rakouská strana zajistila pro tyto firmy zákazníky a partnery k tomuto setkání. Důležitými body k jednání byly především: ceny, nabídky exportu, rabat, podmínky dodávky - rozhovory přímo mezi firmami. Podnikatelé měli tak možnost osobně jednat s partnerskou firmou a domlouvat se na možné spolupráci.

K této akci byli zároveň pozvány i realitní kanceláře z obou regionů, které mluvili o možné spolupráci v oblasti nemovitostí, především tato jednání měla velký úspěch. Mezi firmami to byli obory dřevozpracující, hutní materiály, kovo - výroba, ale i kukuřičný mlýn z Vysočiny měl své zastoupení.

Celou akci podpořili svojí účastí i organizace zabývající se příhraniční spoluprácí: Agentura Czechtrade (regionální manažer Vysočina), ecoplus (rozvojová agentura, pobočka Praha), Arge Grenznutzen (hospodářské poradenství Waldviertel), Hospodářské komora Waidhofen/Thaya , Hospodářská komora Třebíč, která pomáhala také při oslovování firem v regionu Vysočina.

Myslím si, že právě tato menší setkání a přímé jednání mezi podnikateli mají budoucnost a odbourávají mezi oběmi strany bariéry . Po úspěchu této akce plánujeme pokračovat v programu "Hospodaříme v Evropě", další plánované setkání bude začátkem roku 2007, kdy se představí firmy z regionu Dolního Rakouska a našim úkolem bude pro ně najít vhodné partnery, potencionální zákazníky z regionu Vysočina.

ABI3
zleva: S Saitlová (HK Třebíč), E. Farkačová (ecoplus, Praha), U. Trinkl (IIZ Gross Siegharts), K. Houserová (Austrian Business Information HK Jihlava), C. Jöch (IIZ), A. Koczur (prezident IIZ)