ABI - Exkurze 1.6.2006

Autor: Milan Novák <novak(at)hkjihlava.cz>, Téma: ABI, Zdroj: HK Jihlava, Vydáno dne: 01. 06. 2006

Stále ještě nevíte jak na Rakouský trh?

Hospodářská komora Jihlava uspořádala dne 1.6. 2006 exkurzi pro stavební podnikatele z Vysočiny do Dolního Rakouska

EU s textem ABI
 
Podnikatelská veřejnost tak měla v rámci realizace projektu Hospodářské komory Jihlava „Aktivní hospodářský prostor“ možnost nahlédnout do třech firem z oboru stavebnictví v Dolním Rakousku, dozvědět se informace o výrobě v těchto firmách a případně rozšířit obchodní spolupráci s tímto regionem.

První zastávkou na studijní cestě byla rodinná firma LONGIN v městě Dobertsberg. Podnikatelé z Vysočiny se seznámili s celou firmou, jejím výrobním programem a na závěr si podrobně prohlédli její vzorový nízko-energetický dům, který dodává na Rakouský trh. Další zastávkou byla firma HIRTH (Gross Siegharts), tato firma vyrábí parapety a má i svojí pobočku ve Slavonicích. Poslední zastávkou, která byla největším lákadlem pro naše podnikatele byla firma MOELLER ve městě Schrems. Společnost patří k nejvýznamnějším výrobcům elektroinstalačního materiálu nejen v měřítku Rakouska.
Co je však nejdůležitější? - Měli jsme možnost nahlédnout „pod pokličku“ významných firem našich sousedů v Rakousku, získat kontakty a náměty pro další jednání a přesvědčit se, že možnosti obchodní spolupráce ještě nejsou zdaleka vyčerpány.

ABI4

ABI5
firma Longin (Dobertsberg)

ABI6
Nízko - energetický dům vzorkový dům (Dobertsberg), firma LONGIN